تهران،چهارراه‌ولیعصر،خیابان‌انقلاب،ابتدای‌خیابان‌ برادران‌مظفرشمالی

حتما شما هم شنیده اید که خانواده ها از قیمت بالای کتابها شکایت می کنند و طبیعی است که در شرایط محدود بودن بودجه خانواده ، خرید کتاب های چند ده هزار تومانی مصور و با کیفیت ، به صورت دائم میسر نمی باشد. یک راهکار عملی و خوب ، برای این کار برپایی یک مرکز تبادل کتاب بوده است.
تبادل کتاب به این دلیل راه اندازی گردیده است که افراد با تبادل کتاب های مطالعه شده همدیگر به منابع جدیدی برای مطالعه دست یابند .
با این کار کتاب های قدیمی و خوانده شده دوباره به چرخه مصرف برمی گردد و افراد باصرف کم ترین هزینه به کتاب های جدید و مورد علاقه شان دست می یابند.

اطلاعات بیشتر
مرکز تبادل کتاب


این نخستین بار است که مرکزی برای مبادله کتاب در ایران با این وسعت با ظرفیت یکصد هزار جلد راه اندازی می شود و به افراد امکان می دهد تا کتاب های خود را با کتاب های دیگران تعویض کنند. این مرکز توسط جمعی از علاقمندان به حوزه کتابخوانی راه اندازی شده و به صورت هیات امنایی اداره می شود. گردش کار در این مرکز به گونه ای تعریف شده که امکان تبادل کتاب با کتاب فراهم شده است اما افرادی که کتابی برای مبادله ندارند نیز می توانند با پرداخت وجه نقد ، اعتبار دریافت کرده و از کتب عرضه شده ، کتاب های مورد نظر خود را انتخاب کنند.
هدف از راه اندازی این مرکز فراهم کردن فرصتی برای دسترسی بیشتر افراد به کتاب ها و همچنین گردش کتاب های بدون استفاده در جامعه با کمترین هزینه به منظور هم افزایی فرهنگی و ترویج کتاب و کتابخوانی است.