تهران،چهارراه‌ولیعصر،خیابان‌انقلاب،ابتدای‌خیابان‌ برادران‌مظفرشمالی

سوالات متداول

در تبادل کتاب، مطابق فرآیند تبادل کتاب، پس از تحویل، ثبت و فروش کتاب ها، می توانید از اعتبار بدست آمده جهت خرید کتاب های جدید از مرکز اقدام نمایید ولی در صورت اهدای کتاب، پس از تحویل و بررسی، کتاب ها جهت ارسال به مناطق محروم و فعالیت های فرهنگی، خیریه و عام المنفعه مورد استفاده قرار می گیرد و درآمد مالی برای صاحب کتاب نخواهد داشت.

در مرکز تبادل کتاب امکان تعویض آنی کتاب ها وجود ندارد و شما می توانید کتاب های خود را طبق فرآیند تبادل کتاب، تبادل نمایید.

پس از فروش کتاب ها وجه نقد پرداخت نمی گردد و مبلغ فروش بصورت اعتبار در حساب کاربری شما منظور میگردد و شما می توانید با اعتبار حساب کاربری خود، جهت خرید مجدد کتاب از مرکز تبادل کتاب اقدام نمایید.

در مرکز تبادل کتاب خرید برای عموم آزاد می باشد و همه می توانند در زمان خرید از تخفیف های ۳۰ ، ۵۰ و ۷۰ درصد نیز بهرمند شوند.

در سالن مرکز تبادل کتاب محل هایی ویژه مخاطبین پیش بینی شده است که می توانند کتاب های خود را قبل از خرید، بررسی و مطالعه نمایند.

کتاب های ارسالی به مرکز تبادل کتاب، جلد به جلد بررسی می گردد و با توجه به شرایط پذیرش به دو دسته تفکیک می شوند.

دسته اول کتاب های قابل پذیرش می باشند که در نرم افزار ثبت می شوند.

دسته دوم کتاب های غیر قابل پذیرش می باشد که با توجه به نظر صاحب کتاب که در فرم قرارداد مشخص می کند، می تواند اهدا و بازیافت شود یا از مرکز بصورت حضوری پس بگیرد.

کتاب هایی که به صورت حضوری یا از طریق پیک به مرکز ارسال می شود، با توجه به حجم ورودی، حداقل دو هفته زمان می برد تا قیمت گذاری و در نرم افزار ثبت شود.

شما می توانید با مراجعه به پنل کاربری خود و از بخش لیست کتاب ها، از وضعیت تاریخ ثبت، قیمت و زمان فروش کتاب های خود مطلع شوید.

شما می توانید از منوی پنل کاربری و با وارد کردن کدملی به عنوان نام کاربری و به عنوان گذرواژه وارد حساب کاربری خود شوید.

در صورتی که حساب کاربری شما قبل از بهمن ماه سال ۱۴۰۰ تشکیل شده است و نمی توانید وارد حساب کاربری خود شوید، باید بصورت حضوری همراه با کارت ملی جهت فعال سازی و تکمیل اطلاعات حساب کاربری به مرکز تبادل کتاب مراجعه بفرمایید.

کلیه کتاب ها توسط کارشناسان بررسی و با توجه به شرایط کتاب، پایین تر از قیمت روز بازار تعیین قیمت می گردد.

کلیه کتاب های موجود در مرکز تبادل کتاب پس از گذشت سه هفته از ورودشان شامل ۳۰درصد تخفیف و پس از گذشت چهار هفته شامل ۵۰درصد تخفیف و پس از گذشت شش ماه شامل ۷۰درصد تخفیف می شوند.

در صورت عدم فروش کتاب، صاحب آن می تواند پس از گذشت ۸ ماه کتاب خود را پس بگیرد، در غیر این صورت حداکثر تا دو سال کتاب در مجموعه نگهداری می شود و در این مدت در صورت عدم پیگیری، مرکز تبادل کتاب از جانب مالک کتاب در خصوص استفاده کتاب در فعالیت های خیریه و عام المنفعه تصمیم گیری می کند.

بعد از گذشت ۸ ماه و عدم فروش کتاب ها، می توانید با مراجعه حضوری به مرکز و ثبت درخواست کتاب های خود را دریافت نمایید.

در زمان خرید حضوری از مرکز تبادل کتاب با ارائه کارت ملی می توانید از اعتبار حساب کاربری خود جهت خرید استفاده نمایید.

می توانند با ارائه اصل یا تصویر کارت ملی صاحب حساب از اعتبار حساب کاربری آن شخص خرید نمایند.

با توجه به اینکه پس از خرید کتاب، اعتبار آن به حساب کاربری صاحب کتاب منظور میگردد، امکان تعویض یا پس دادن کتاب میسر نمی باشد، ولی می توانید کتاب را در صورت امکان داشتن شرایط لازم تبادل نمایید.

کتاب های خریداری شده از مرکز در صورتی که شرایط پذیرش را داشته باشد، می تواند دوباره تبادل شده و طبق روال ثبت و بفروش برسد.

جهت اطلاع از موجودی کتاب مورد نظر می توانید از طریق صفحه جستجو، نام کتاب مورد نظر خود را جستجو نمایید و از موجودی و قیمت آن مطلع شوید.

کلیه کتاب ها در مرکز تبادل کتاب بر اساس موضوع دسته بندی شده و کتاب های هر دسته بندی بر اساس تاریخ ثبت، در قفسه ها چیدمان شده است.

هزینه کتاب های بازیافتی در راستای فعالیت های فرهنگی، خیریه و عام المنفعه مورد استفاده قرار می گیرد.

در صورتی که ساکن مناطق ۲۲ گانه تهران هستید و تعداد کتاب های شما بیشتر از ۵۰ جلد می باشد، می توانید از خدمات درخواست پیک رایگان جهت ارسال کتاب های خود به مرکز تبادل کتاب استفاده نمایید.

مرکز تبادل کتاب شعبه دیگری ندارد و تنها شعبه آن واقع در تهران، چهار راه ولیعصر، خیابان انقلاب به سمت غرب، خیابان مظفر شمالی می باشد.